IT

Chcieć to móc

Jestem pasjonatem programowania, kodowanie sprawia mi sporą przyjemność i mogę to robić bez końca. Moja przygoda z programowaniem zaczęła się dawno temu natomiast zawodowo programuję od 2004 roku. Doświadczenie zdobywałem latami pracując przy różnych projektach informatycznych w branżach: finansowa, kurierska, logistyczna, motoryzacyjna oraz IT. Projekty były różne poczynając od małych prostych aplikacji po duże rozproszone systemy. Programowałem i wdrażałem w życie takie projekty jak systemy ewidencjonowania sprzedaży i prowadzenia rachunkowości, aplikacje do zarządzania serwerami danych, rozproszone systemy mobilne do zarządzania finansami, podsystemy logistyczne obsługujące procesy sortowni przemysłowych, rozwiązania związane z zarządzaniem gospodarką magazynową w systemach klasy WMS oraz wiele innych aplikacji oraz komponentów.

Moja edukacja

Wiedza to potęgi klucz

Z mojego doświadczenia wynika, że jako programiści potrzebną wiedzę musimy zdobywać i zgłębiać samodzielnie. Choć ukończyłem studia wyższe i zaliczyłem kilka kursów to wiedza w ten sposób zdobyta jest tylko kroplą w oceanie faktycznego doświadczenia, które latami z pokorą nabywamy.

Uczelnia, kursy i certyfikaty
  • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski Wydział Matematyki i Informatyki - Projektowanie Systemów Informatycznych i Sieci Komputerowych.
  • Kurs kształcący Programistów i Analityków Komputerowych - gruntowne przygotowanie do procesów wytwarzania oprogramowania w celu ułatwienia jego planowania i monitorowania.
  • Certyfikat Administrator Systemów Microsoft Windows NT.
  • Szkolenie Konfiguracja Urządzeń Mobilnych (Motorola).

Im więcej wiem to wiem, że mało wiem.

Alchemik

Moje projekty

Twórczość drogą do wolności

Powyższe portfolio prezentuje część projektów przy których pracowałem i mogłem je tu zamieścić. Zawiera krótkie opisy funkcjonalności aplikacji oraz użyte technologie przy ich projektowaniu i kodowaniu. Dla lepszego zobrazowania prezentacji i przyjemniejszego oglądania do prawie każdego opisu dołączone zostały zrzuty ekranu, mówi się, że obraz potrafi zastąpić tysiąc słów.

Moje kompetencje

Wiedza i doświadczenie

Specjalizuję się w technologiach .NET-owych. Projektuję, programuję i wdrażam aplikacje wyłącznie na systemy Windows. Ukierunkowanie na jeden konkretny system operacyjny pozwoliło mi dogłębnie poznać sposoby radzenia sobie z jego problemami i ograniczeniami. Poznałem technologie oraz procesy wytwarzania oprogramowania charakterystyczne dla systemu Windows. Poniżej prezentuję najważniejsze technologie oraz narzędzia, z którymi jestem na co dzień „za pan brat”.

Systemy operacyjne: Windows, Windows Mobile, Windows Phone.
Bazy danych:
Bazy danych mobilne:
MS SQL Server, MS Access, PostgreSQL, MySQL.
MS SQL Server Compact, SQLite.
Frameworki: .NET, .NET Compact.
Wzorce projektowe: MVC, MVVM, IoC (Caliburn Micro).
Języki programowania: C#, Visual Basic, SQL, T-SQL, XML, HTML, JavaScript.
Komponenty: LINQ, DMO, SMO, DTS, WMI.
Usługi Windows: IIS Web Service, WCF (REST), Windows Service, Merge Replication.
Bezpieczeństwo: Certyfikaty (SSL, Code Signing, AET), kryptografia (Rijndael, RSA, SHA), Uwierzytelnianie sieciowe (Windows, SQL).
Generatory dokumentacji: Document! X, BI Documenter, Help and Manual.
Instalatory: InstallShield.
Systemy kontroli wersji: SVN (TortoiseSVN, Ankh), TFS, Git (SourceTree).
Systemy integracji zmian: TeamCity.
Systemy śledzenia błędów: JIRA.
Narzędzia: MS Visual Studio, MS Business Intelligence (SSRS, SSIS), MS SQL Server Management Studio, SQL Server Profiler, pgAdmin, MySQL Workbench, Macromedia Dreamweaver MX, Flash MX, Fireworks MX.
Narzędzia raportowe: MS Visual Studio, MS Business Intelligence (SSRS).